| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie First Birthday tickers
adopt your own virtual pet!
Pisz swój dziennik w Internecie
życie rodzinne
niedziela, 22 października 2017
Tomi - ROCZEK!

Nasz Tomisiek roczek ma. SZOK! Rok temu taki mały robaczek leżał w inkubatorku i stresował mamusię, potem rosnąć nie chciał, a teraz brzuszek ma całkiem pokaźny :-) i wymiary tabelkowe :-) Nie wiem jakie, bo choć umówieni jesteśmy na szczepienie to chyba je muszę odwołać, bo gile z nosa ciągle mu wiszą :-(

Roczny Tomek biega już jak stary, właśnie jestem po jego usypianiu... masakra jakaś. Kładę go koło mnie, mruczę, śpiewam, do piersi przytulam... a on niby prawie zasypia, a tu nagle myk na brzuszek, wycofuje się szybko, nogami schodzi z łóżka i biegiem tupta do pokoju dzieci. I tak się bawimy setki razy chyba... dziś do 22 :-( Czas przestawiać go na jedno spanie w ciągu dnia, bo zwariujemy... akurat ostatnie dwa dni niechcący spał mało i przepięknie było mieć ciszę już od 20 :-) 

Zajada wszystko chyba, choć różne humory miewa. Dziś był ulubiony obiadek dzieci, łosoś i pieczone warzywka, zajadał bataty i buraczki, a łososiem pluł. Jego pierwsze świadome słowo to właśnie AM. Chodził za Bubusiem ostatnio i wołał AM, a ten mu wtedy podtykał placuszka z rodzynkami.  Brunowi bardzo się spodobało karmienie Tomka i potem jeszcze kilka razy karmił go łyżeczką :-) Co jeszcze w temacie jedzenia?  Zastanawiam się czy coś go nie uczuliło, tzn wysypała go wczoraj taka pokrzywka, zaraz znikła... i nie wiem po czym to... dziś pupa czerwona, ale to przecież nie od pieluszek (które zmieniłam akurat) jeśli wczoraj pokrzywka była na dłoniach i nogach... (uprzedzając komentarze, to nie bostonka, bostonkę przerabialiśmy 3 tygodnie temu).

Pozazdrościłam Mili Wojtka, który ma wrodzony gen porządku i pamiętam, że w tym wieku tak śmiesznie wyrzucał pieluszki do kosza na śmieci. Ba, robił aferę jak ktoś zrobił to za niego. Zaczęłam uczyć naszego Tomisia tej sztuczki, i w sumie szybko opanował zasadę... gorzej, że dziś przyłapałam go na wrzucaniu pilota telewizorowego do śmietnika :-( A w śmietniku były już dwa klocki domina. Aktualnie ulubionej zabawki Tomka. I jeszcze brawo sobie bił, po wrzuceniu tego pilota do śmieci :-)     

Zastanawiałam się co jeszcze napisać i zajrzałam po natchnienie na roczny wpis Piotruśka... ubawiłam się po pachy, bo prawie wszystko pasuje :-) kliknij tu

No może piłki nie są aż tak jego ulubioną zabawką, wybiera chyba raczej samochody... ale też nie tylko. Bawi się drewnianymi domino, ale po prostu wrzuca je do pudełka i wysypuje. Tak samo klocki z sorterów i inne... wrzuca wszystko i wysypuje :-) stąd ta zabaw z koszem na śmieci :-)

Kota uwielbia, ogólnie lubi zwierzęta, ma na nie taki śmieszny odgłos. Byliśmy niedawno w zoo, myślałam, że Tomek tylko jako towarzystwo, a idziemy dla pozostałych dzieci, a tu Tomek piszczał na widok małp i wyciągał rączki do sarenek.

A wiem co jeszcze z umiejętności. Myje zęby. Jak my myjemy to wyciąga łapki i woła by wsadzić go na blat w łazience. Bierze szczoteczkę, woła o pastę i szoruje :-) i to z każdym z nas, więc  myje zęby często (zwykle bez pasty jednak). Kąpać też się lubi. Pędzi do wanny, wchodzi na schodek jeszcze w ubraniach, a potem bawi w wyrzucanie z wanny kubeczków na wodę (czasem z wodą), wyrzucanie gąbki, mokrej gąbki itp... i niby chce by go wyciągać, a jak chcę go złapać to ucieka i się chichra :-) 

Ps. Wiem, że Piotruś też miał urodzinki, jak tylko się wyrobię to otrzyma stosowny wpisik :-) 

Tagi: Tomiś
22:59, kajka271 , Tomiś
Link Komentarze (3) »