| < Maj 2018 > |
Pn Wt ¦r Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers
adopt your own virtual pet!
Pisz swój dziennik w Internecie
życie rodzinne
wtorek, 18 kwietnia 2017
Piotru¶ czyta - lat 5,5

https://www.youtube.com/watch?v=JPst1hPomzE

wtorek, 21 lutego 2017
Piotru¶ Gajowy

W przedstawieniu na Dzień Babci i Dziadka nasz Piotrunek był Gajowym. Rolę dostał na ostatni± chwilę, jak graj±cy go P. odmówił współpracy. Zaraz potem Piotru¶ zachorował i nie uczestniczył w próbach, nawet chciałam go pod koniec chorowania zawieĽć choć na sam± próbę, ale okazało się, że tak dużo dzieci jest chorych, że wła¶ciwie prób nie ma... poszli na żywioł :-) i wyszło :-)


A dziadek Jacek napisał nawet o przedstawieniu wierszyk :-)

 

PIOTRU¦ GAJOWY

Szedł raz Czerwony Kapturek,

Do Babci, przez las i pagórek,

I spotkał Go tam wilk płowy,

Co zje¶ć Babcię był gotowy.

 

I połkn±ł wilk Babcię i Kapturka,

Aż w brzuchu wyrosła Mu górka,

Lecz przybył odważny i zdrowy,

Chłopaczek – przedszkolak wzorowy.

 

Miał flintę i róg sygnałowy,

Pokonał wilka w sposób wzorcowy,

A kim był ten bohater „super bojowy”?

Toż to był nasz- Piotru¶ Gajowy

Dzień Babci i Dziadka 2017

Dziadek Jacek

¶roda, 15 lutego 2017
Piotru¶ i jego pierwsze razy

Z braku czasu uciekło nam ostatnio kilka pierwszych razów Piotrusia.

Po pierwsze jeszcze w grudniu wypadł mu pierwszy z±b i odwiedziła go wróżka zębuszka. W zamieszaniu pierwszego dnia nie trafiła do nas, ale na szczę¶cie szybko to nadrobiła. Piotru¶ był z tego bardzo dumny i jeszcze teraz, po dwóch miesi±cach, czasem co¶ opowiada, że np. nowy z±bek już się nauczył ładnie gryżć :-)

Po drugie na wyjeĽdzie około sylwestrowym Piotru¶ nauczył się pływać. Szkoda, że wujek Grze¶ nie miał podwodnej kamerki jak w zeszłym roku, bo Pio zrobił to bardzo obrazowo. Bawił się z wujkiem Grzesiem w pokazywanie sobie zagadek pod wod±, jedn± ręk± trzymał brzegu basenu, nurkował i pokazywał różne czynno¶ci, które wujek zgadywał, i tak na zmianę. W pewnym momencie pokazał strzelanie z łuku. Pu¶cił się brzegu basenu, wyci±gn±ł strzałę z kołacznu, napi±ł łuk i strzelił... i dopiero my mu powiedzieli¶my, że nawet nie zauważył, że nie potrzebuje się trzymać brzegu :-) I od tej pory jego ulubion± zabaw± było pływanie na odległo¶ć 1-2metrów, od brzegu do słupa i od słupa do brzegu. Jupi!

A po trzecie poszli¶my w weekend na łyżwy. Piotrusiowy drugi raz, bo w zeszłym roku już raz próbowali¶my, ale wtedy moje plecy nie wytrzymały wisz±cych na mnie 18kg... tym razem Pio ubrał łyżwy i pojechał :-) Przydały się godziny całe spędzona na rolkach (przepraszamy przy okazji s±siadów z dołu :-)) :-) 

Tagi: pio
12:30, kajka271 , Piotru¶
Link Dodaj komentarz »
¶roda, 12 paĽdziernika 2016
Piotru¶ - lat 5

A do otworzenia bloxa zmobilizował mnie fakt, że nasz nadal najmłodszy synek skończył dzi¶ 5 lat. (taaa, tak napisałam 07.10... a dzi¶ już 12ty)

¦więtujemy już od jakiego¶ czasu, bo miałam stresa jak to końcówka ci±ży będzie wygl±dała, w efekcie już 2 tygodnie temu zrobili¶my imprezkę dla dzieci przedszkolnych :-) I to wyj±tkowo nie w domu, więc ominęło nas zamieszanie zwi±zane z organizacj± :-) 

Tydzień temu za to, zbiegiem okoliczno¶ci okazało się, że dzieci Grzesiów będ± u nas, wpadła więc jeszcze Jula ze swoimi dziećmi i Beniem, do tego Kuba z Wojtkiem (bo Mila Ľle się czuła)... i wyszła nam impreza podrzuconych dzieci z małym dodatkiem rodziców :-)

Dzi¶ rano za to wręczyli¶my Piotrusiowi nasz prezent, potem odwiedzili¶my jeszcze sklepik Lego, który swoim ¶wiec±cym logo mruga do Piotrusia codziennie na trasie do przedszkola i ¶więtowanie uważamy za zakończone.

Piotru¶ co prawda miał obiecanego na urodziny brata. Nie raz już podkre¶lał, że mama to nie musi mieć więcej prezentów, bo przecież dzidziusia mu urodzi. No ale Tomcio się nie spieszy, może i dobrze, to tylko ja zeschizowana poprzednimi porodami nastawiłam się na lekkiego wcze¶niaczka... z drugiej strony przy całym zamieszaniu tego tygodnia, dobrze, że jeszcze ja nie jestem w szpitalu.

No ale wracaj±c do Piotrusia. Jaki jest nasz 5cio latek? Baaardzo mamusiny. Codziennie, albo prawie codziennie przychodzi do nas w nocy... choć już tyle lat spał sam... dużo się przytula i jako¶ więcej marudzi ostatnio. WyraĽnie wymaga zwrócenia na siebie uwagi, więc popołudniami układamy puzzle i gramy w planszówki. Zadziwia mnie jak dużo przynosi ciekawostek z przedszkola (że trzeba je¶ć kiszonki, albo, że pan zawin±ł sznurkiem od sera, który jedz± francuzi, słoik i go złamał? - muszę o to dopytać panie :-)) W przedszkolu jest bardzo lubiany, ostatnio pierwszy raz pojechał popołudniu do kolegi, ależ był zadowolony.Bardzo lubi sporty wszelkie, rowery, rolki czy bieganie. No i lego... jak 90% chłopców w jego wieku. Fajny z niego chłopiec :-) 

Tagi: Piotru¶
12:03, kajka271 , Piotru¶
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 20 czerwca 2016
Łoż±tek

- Mamo, wiesz jak koty sobie oczyszczaj± ŁOŻˇTEK?

Jedz± trawę i potem rzygaj±. Ewy koleżanka mi powiedziała :-)

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20