| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie First Birthday tickers
adopt your own virtual pet!
Pisz swój dziennik w Internecie
życie rodzinne
środa, 01 lutego 2017
Tomcio - śmichy chichy

Tagi: Tomcio
18:49, kajka271 , Tomiś
Link Komentarze (1) »
wtorek, 31 stycznia 2017
Jasełka

W grudniu zaliczyliśmy tez podwójne jasełka. Dobrze, że Piotruś miał w tym roku przedstawienie jesienne i jasełek już nie robili :-) Za to teraz ma przedstawienie dla Dziadków, w którym gra gajowego, to przebranie pastuszka Grzesia będzie idealne :-) 

Urodzinki

Urodzinki rodzinne wyprawione :-)

piątek, 27 stycznia 2017
Tomcio - 3miesiące

LEkko spóźniony wpis :-)

Tomcik na 3 miesiące nadal jak Piotruś... z jedną pozytywną różnicą, bez chorowania i bez antybiotyków. Pamiętam, że Pio dokładnie na 3 miesiące miał antybiotyk...

Tomcik zdrowiutki, tfu-tfu, bo aktualnie w domku mamy grypowego Piotrka. Nadal dużo śpi, ale zdarza mu się, że uśpiony w domu budzi się po 10-15 minutach. Za to w foteliku czy wózku śpi po 2-3godziny. Uziemiona w domu przez piotrkową grypę nie mam jak iść z nim na spacer, więc wystawiam ubranego w kombinezon na balkon i to już wystarcza, by ładnie spać :-). Rośnie książkowo, na szczepieniu dokładnie na 3miesiące ważył 5160g.

Wyraźnie jakieś zmiany w nim zachodzą, zaczyna mieć więcej okresów aktywności, bardziej marudny jest... ale też chyba z każdym dniem coraz bardziej kontaktowy. Te 10dni temu, na dokładne 3 miesiące był inny, teraz robi się coraz bardziej pozytywny. Nadal nie widzę powtarzalności i schematu w jego spaniu. Zasypia kiedy chce i śpi ile chce. Na szczęście w foteliku śpi tyle, że dało się do Warszawy dojechać. Na widok rodzeństwa uśmiecha się szeroko. Grzesiowi udało się ostatnio rozśmieszyć go do śmiania w głos...

Ach, i umie jedną sztuczkę. Przybija Wojtkowi 'żółwika' :-) Wojtek tylko się złości, bo piątki Tomiś jeszcze nie umie i zaciśnięte piąstki tylko na żółwiki się nadają :-) 

Zdjęcia z misiem i rodzeństwem są w aparacie, który pojechał aktualnie na stok. Na razie poglądowe zdjęcie z warszawską, blueishową Mewcią :-)

 

Tagi: Tomcio
13:35, kajka271 , Tomiś
Link Dodaj komentarz »
13.01 Ewa

Nasza jedyna królewna :-) 8mio letnia już :-)

Hania miałaby 9 :-(

Od dłuższego czasu bardzo pozytywna, aż boję się tak napisać. Chętna na wszystko, chętna w każde odwiedziny. Ledwo wróciliśmy z Warszawy, już przepakowywała się na kilka dni na wieś do Carmen i oczywiście dzwoniła czy może jeszcze kilka dni zostać... chętna na narty, chętna na bieganie, jak na skrzydłach leci na ukochane konie. Chciałaby jeszcze chodzić na tańce i nauczyć się grać na jakimś instrumencie, ale basen, konie i zuchy zajmują nam już wystarczającą ilość popołudni. Czasu się niestety nie rozciągnie.

Ewa nigdy nie była mega 'różowa' a teraz już zupełnie odrzuciła róż. Przeglądając jej szafę z zamiarem ograniczenia ciuchów odrzuca wszystko co różowe, falbankowe i za bardzo dziewczynkowe. Wybiera niebieskości, granaty i szarości. No i wszystko co z pieskami, koniami i uszkami :-)

I te pieski wszędzie... i ciągle tylko o pieskach... tak bym chciała spełnić to jej marzenie ale wiem, że więcej na głowę włożyć sobie już nie mogę. A opieka nad pieskiem, póki Ewa za mała na samodzielne spacery z nim, spadła by na mnie, bo M i G odrzucają ten pomysł kategorycznie :-( Podczas urodzin nie udało jej się zdmuchnąć świeczek za pierwszym razem, stwierdziłam, że chyba nie będzie tego psa, o którego pewnie w życzeniu prosiła... a ona na to: I psa i konia :-( 

W szkole chwalona, jak to Ewcia, placówkowo się zawsze odnajduje :-) Mnie lekko męczy jej czytanie, tzn. czyta płynnie ale nadal nie załapała tego bakcyla co Grześ. Sama po książki jeszcze rzadko sięga... aktualnie ewentualnie komiksy. Jeszcze nie złapała książki i nie przeczytała całej. Lektury to ja muszę cisnąć by usiadła choć na jeden rozdział, zawsze ma coś ciekawszego do zrobienia. Oczywiście słuchanie moje czytania to inna kategoria, na to chętna zawsze, niestety Tomcik nam komplikuje wieczorne usypianie z książką, więc często się na audiobooki przerzucamy.

Lubi rysować, dużo rysuje, wycina, klei itd... zgubiła raz w szkole świeżo zakupionego, pluszowego pieska*. Zaraz narysowała ogłoszenie, w domu je zeskanowaliśmy i wydrukowaliśmy w kilku kopiach i po kilku dniach się piesek znalazł :-) Zaskoczyła mnie wtedy swoją zaradnością :-)

Uwielbia Tomcika, bardzo pomaga przy opiece nad nim, nosi, przytula, usypia i przewija. Z Piotruśkiem się nadal fajnie bawi. A z Grzesiem? Z Grzesiem aktualnie się kłócą... bo on ją gilgocze!!! 

*(ile jeszcze pluszowych piesków pomieści nasz dom???, wydaliśmy na świątecznych zbiórkach dwie wielkie siaty pluszaków i nie widać by coś ubyło:-()

Tagi: Ewa
13:17, kajka271 , Ewcia
Link Komentarze (3) »