| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers
adopt your own virtual pet!
Pisz swój dziennik w Internecie
życie rodzinne
piątek, 02 czerwca 2017
Prawie raczkuje... 7,5mieś

A w każdym razie się przemieszcza jakoś :-)

https://youtu.be/D4hIXXs2K2k

Pomroczność mam jakąś czy coś... no nie umiem dziś wrzucić filmiku. Masakra...

Tagi: Tomiś
19:15, kajka271 , Tomiś
Link Komentarze (1) »
wtorek, 23 maja 2017
Poranne siadanie - 7mieś i 5dni

Zupełnie nowa jakość zabawy... można siedzieć i samodzielnie wyciągać zabawki z kosza :-)

Tagi: Tomiś
18:09, kajka271 , Tomiś
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 18 maja 2017
Tomcik - 7 miesięcy

Ups, miesiąc bez wpisu :-) sorry...

A działo się, że hej... no ale dziś tematem wpisu jest Tomcik. Czas leci niesamowicie, ja już czuję oddech powrotu do pracy, choć to jeszcze 5 miesięcy.

Co umie 7 miesięczny Tomiś? Umie przewracać się w obie strony, ale to już było. Teraz w leżeniu na brzuszku umie robić 'planki', umie podnosić pupę jak do raczkowania, a nawet zaczyna jakby ustawiać się do siadu... wczoraj prawie usiadł, ale go Ewa szybko poprawiła do leżenia :-) Siadać sam chce bardzo. Przesadziliśmy się do spacerówki, to nie ma czasu na spanie, tylko chce siedzieć. Broń Boże oprzeć się o oparcie. Trzeba siedzieć i podziwiać krajobrazy :-) Rozważam powrót do gondolki choć na ćwiczenia... w gondolce dłużej spał i przesypiał mi cały BuggyGym :-)

Sam na podłodze leżeć nie lubi, ale jak tylko się go weźmie na kolana to zaraz się wyrywa do leżących zabawek i znów ląduje na podłodze. Uwielbia gazety i inne szeleszczące reklamówki.

Tomiś je już dużo. Dziś np. na śniadanko mieliśmy koktail malinowo-bananowy (wypił mi połowę), potem jadłam kanapkę z hummusem i rzodkiewką, zjadł też kilka gryzów, potem kawałki melona, na obiadek pół słoiczka (nie pamiętam jakiego), a potem z nami warzywka z zupy botwinkowej, do tego wieczorem kaszkę i oczywiście jakieś sto razy pierś :-) AAAA, i nauczył się dziś pić ze słomki. Piłam z bidonu, a on mi się do niego wyginał więc dałam mu spróbować... pociągnął i wypluł. I jeszcze się chichrał, że cały mokry :-) 

Z pozostałymi dziećmi nadal w świetnej komitywie. Ostatnio Ewa stwierdziła, że nie potrafi sobie wyobrazić jak by wyglądało nasze życie bez Tomcia :-) A dziś wracając z przedszkola tak się zaśmiewał z Piotrusiem, że i ja miałam podobne myśli... fajnie nam z tym Tomciem :-)

Tagi: Tomcio
21:38, kajka271 , Tomiś
Link Komentarze (1) »
piątek, 21 kwietnia 2017
Tomcio - pół roczku

Napisałam dłuuugaśny wpis... i go wcięło :-( więc teraz skrótowo.

Waga - 7,7kg

Zęby - 2 i chyba kolejne w drodze, bo marudzi niemiłosiernie i piąstki do buzi ładuje.

Zajada wszystko co mu w łapki wpadnie, oryginalnie zaczynamy wprowadzanie pokarmów, nawet nie będę się przyznawać co Tomcio już jadł :-) Oczywiście bardziej mu smakuje brzeżek od pizzy czy fasolka szparagowa niż słoiczkowe zupki :-)

Pięknie turla się po podłodze, krzyczy tylko jak mu się nogi zaplączą w pałąki od maty. 

Nadal super śpi w wózku. Świetne to jest. Dziś zasnął na poranną drzemkę przed 9tą, nie zdążył się obudzić przed planowanym wyjściem na gimnastykę, więc wsadziłam go w kombinezon, lekko się przebudził ale zasnął znów i spał tak do 12tej :-) A ja zdążyłam poćwiczyć na Buggy gym'ach i odwiedzić Sklep w kropki :-) W spaniu w domu jest gorszy, więc z domowymi obowiązkami się nie wyrabiamy :-) I ogólnie jesteśmy jacyś niewyrobieni ostatnio... kiedyś to nadrobimy :-)

Z okazji pół roczku Tomcik dostał prawdziwe łóżeczko. Wiklinowy koszyk oddaliśmy młodszemu, mającemu się dopiero narodzić koledze. Na razie łóżeczko zagospodarowała sobie Mamba :-) BTW, Tomcik zaczął zwracać uwagę na koty. Nasza Mamba nie lubi dzieci, ale inne rodzinne koty fajnie dają się głaskać Tomciowi :-)

Humoru starczyło nam tylko na kilka zdjęć... ostatnie już ze smoczkiem albo podkówką :-)

Tagi: Tomcio
22:19, kajka271 , Tomiś
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 18 kwietnia 2017
Piotruś czyta - lat 5,5

https://www.youtube.com/watch?v=JPst1hPomzE