| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Angel and Memorial tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers
adopt your own virtual pet!
Pisz swój dziennik w Internecie
życie rodzinne
środa, 25 kwietnia 2018
25

Zaczęliśmy próby do komunii, codzienne!, masakra... ledwo wplatamy to w nasz zwykły tygodniowy plan, poprzekładaliśmy konie, lekko spóźniliśmy się na basen, ale dało się.

Ba. Wczoraj, jak rozpisałam sobie co muszę po pracy załatwić, to uznałam, ze jest to niewykonalne... a potem jakoś udało sie nawet więcej zrobić.

Pod pracę przyjechała niania z Ewcią i Tomisiem i poszliśmy do fryzjerki przemyśleć fryzury, potem zajechałysmy zamówić wianek do kwiaciarni, miałyśmy odebrać Piotrusia i zawieźć go na urodzinki koleżanki, ale mam kol. zaproponowała, że go odbierze z przedszkola i przywiezie nam potem pod dom (tym uratowała mój plan dnia), dzięki temu my z Ewą miałyśmy zapas czasu, więc zawiozłyśmy Tomcia do cioci Mili, żeby nie przeszkadzał nam w próbie. Tomiś zachwycony, bo uwielbia zabawki Wojtka, ja za to mogłam się udzielać w czasie próby :-). Potem odebrać Tomka, szybko na obiad, na szczęście przygotowany wczoraj, i M z Ewcią pojechali na konie... a my zostaliśmy czekać na Piotrka. Zdążyliśmy jeszcze włączyć pralkę, odkurzyć i posprzątać u chomika... jakby nie wiem jakim cudem, taki mega zaplanowany dzień się rozciągnął... szok.

Naprawdę czasem jestem w szoku, że to się jednak da.

wtorek, 17 kwietnia 2018
17

A może krótkie wpisy, bez zdjęć, to i w przerwie na kawę da się?

 

W meczu, w którym prosiłam o kciuki WYGRALI!!!! Tzn weszli do finału. Jeszcze jedne mecz przed nimi. Najwazniejszy. Ale i tak już jesteśmy mega dumni!

Potem zawieźliśmy go na zawody dwóboju nowoczesnego do Cetniewa i zdobył brąz w Województwie, więc weekend uważamy za bardzo udany.

 

Ewa za to miała pierwszą spowiedź przedkomunijną, i czytała modlitwy wiernych w niedzielę... tez się dzieje.

 

Pio odkurzył rower i chce jeździć.

Byliśmy też na plaży w Sobieszewie z rodzinką Julki i Lulu i u rodziców na lodach.

Fajny weekend.

piątek, 13 kwietnia 2018
13

Pisałam w czwartek, ze zamieszanie?

No to w czwartek wracając z koni złapałam gumę :-) A miałam się spieszyć i być szybko w domu, bo Pio z gorączką marudny płakał do mamy... byłam później i do tego padnięta.

W piątek gorączki wzrosły i okazało się, że Pio ma anginę. Żeby nie było łatwo.

Nocki oczywiście pod tytułem pobudek Pio z gorączką, po picie, sisusiania, plus pobudki Tomka w gratisie... i jeszcze pierwszy raz nam się zdarzyła pobudka Tomka i 1,5 godzinny płacz 'nie wiadomo o co'.

Potem ciężki tydzień w pracy, plus kolejna guma (chyba przy okazji zmiany opon na letnie coś się z wenylkiem stało). I jeszcze info od niani, że potrzebuje wolne w wakacje 3 tygodnie, oczywiście zupełnie nie zgrane z naszymi planami urlopowymi...

13ty piątek dziś... ciekawe co dziś za rewelacje będą...

Za to Grześ dziś startuje w Finale Meczy* Matematycznych (takie rozgrywki pomiędzy szkołami pomorskimi realizowane na wzór meczy piłkarskich). O kciuki poprosimy, bo super daleko zaszli już. Pokonali zwycięzców ostatnich kilku edycji... więc emocje są :-)

czwartek, 05 kwietnia 2018
...

Miałam pisać, chciałam pisać... ale ja na prawdę nie mam czasu :-(

Masakra jakaś z tymi dziećmi... jak Wy, Kiko, Blueish dajecie rade znaleźć czas na bloga???? Ja przy tej 4reczce wymiękam. I nie to, że oni jacyś wyjątkowi, ale jak każdy chce by mu przeczytać, wysłuchać, uczesać, przytulić itp to tego robi się tyyyyyyle....

W pracy duuużo, czasu na swoje poklikanie nie ma... w domu drugie tyle... wieczna lista zadań ważnych wisi na ścianie, co wydaje mi się, że już wychodzę na prostą to pojawia się kolejna lista...

A do tego zdarza nam się coś przegapić. Na szczęście na razie nie groźnie... w zeszłym tygodniu np, piątek o 13tej, dzwoni pan ze szkoły:

- Dzień dobry, pani syn dostał się do klasy pływackiej, nawet na wysokiej pozycji, ale pani go jeszcze do szkoły oficjalnie nie zgłosiła. Termin upływa o 15tej.

Aaaaa, i co z tego, że ja widziałam wszędzie, że jest termin zgłaszania do szkół i przedszkoli, jak uznałam, że nas to nie dotyczy, bo jesteśmy z rejonu. A to nie dość, że i tak powinniśmy się zgłosić, to do klasy pływackiej musimy zaznaczyć, że to nasz poza rejon... w efekcie dwa razy dowoziłam jeszcze papiery do szkoły.

Albo poszłam z Ewą na religię, zwykle chodzi sama, a tam u księdza karteczka, że do 21.03 trzeba odebrać gotowe alby.

- Ewa,czemu mi nie powiedziałaś?

- Bo ksiądz powiedział, że to info dla tych co byli na pomiarach w kościele, a my byłyśmy bezpośrednio u pani, bo termin nam nie pasował...

Na szczęście pani wydała nam albę po terminie, a nawet zakupiłyśmy już buty i sukienkę na poalbie :-)

Albo idziemy na rutynowe badania sportowe, copółroczne... a tam nas wysyłają na leczenie skoliozy do szpitala... i juz sama nie wiem gdzie mam to w ten kierat wcisnąć :-(

Albo idziemy do dentysty, a tam u Pio jakaś dziwna ropa pod zębem, rozgrzebane i oczyszczone powoduje gorączkę... 

I tak się bujamy...

w biegu...

lekko nie jest...

czwartek, 01 marca 2018
Wracam?

Nowy miesiąc, nowe postanowienia... sama zaglądam na bloga i szkoda mi, że nie mam dla niego czasu. Po latach tak fajnie się czyta stare wpisy.

Wróciłam do pracy, plus 4 dzieci, codzienne ogarnianie, Święta, urodzinki, choroby i remonty... czasem nie ma nawet kiedy kompa otworzyć, a co dopiero coś napisać. Remoncik już kończymy, więc może się uda...

Pozamienialiśmy się pokojami, a przy okazji odmalowaliśmy dwa niemalowane od wprowadzki pokoje, do tego zmieniliśmy podłogę w sypialni, która teraz staje się pokojem Ewy i Grzesia. Do Piotrusia dokwaterujemy Tomka, którego może uda mi się w końcu od piersi odstawić, bo na razie to wirusy różne skutecznie mi to uniemożliwiają... nie wiem jak Tomi ma spać w innym pokoju, na drugim końcu mieszkania, jak on w nocy je. A jak Ewę przeniesiemy do Grzesia, może dziś czy jutro zdążymy podkładaj jej nowe łóżko, to Pio zostanie sam. Ja wiem, wszyscy marzą o swoim własnym pokoju, ale mi wydaje się, ze Piotrusiowi będzię samemu pusto i smutno... jedno co to na pewno na dobre mu wyjdzie wcześniejsze chodzenie spać :-)

ot tak, haotycznie... powoli wracam...